„A kényelmes napokról nekünk le kell mondanunk: harcok idején, történelmi fordulóban, eszmék és népek elkeseredett mérkőzésekor születtünk, de a nagy időkhöz nagy nemzedék kell, s megéri, hogy szerepet vállaljunk, össze­fogjunk, mint még soha, s a nyomasztó jelenben is tántoríthatatlan bizalommá: dolgozzunk." - Templom és iskola

VIII. megemlékezés és konferencia Márton Áron püspökről

Szeretettel meghívunk minden érdeklődőt a Márton Áron püspök tiszteletére VIII. alkalommal megrendezett csíkszentdomokosi megemlékezésre és konferenciára 2019. augusztus 24-25-én.  Helyszín: a csíkszentdomokosi Római Katolikus Plébániatemplom, illetve a helyi Művelődési Ház.

Várunk szeretettel minden érdeklődőt!

A megemlékezés és konferencia programja:

2019. augusztus 24. (szombat)

10.00 Szentmise a csíkszentdomokosi római katolikus templomban. Szentbeszédet mond Exc. Jakubinyi György érsek

11.30  A konferencia résztvevőinek köszöntése a csíkszentdomokosi Művelődési Házban

11.40 Márton Áron püspökségének első éve (Msgr. Marton József nagyprépost, egyetemi tanár, Gyulafehérvár)

12.20 Ne fogyatkozzék meg a ti hitetek! – Márton Áron és a 80 éve kitört második világháború (Virt László szociológus, hittanár, Lázi, Magyarország)

13.00 Kávészünet

13.10 Könyvbemutató: (Le)hallgatásra ítélve. Márton Áron püspök lehallgatási jegyzőkönyvei (1957-1960) (Denisa Bodeanu történész, Bukarest; Nagy Mihály Zoltán történész, Nagyvárad)

14.00  Ebédszünet

15.00 A doberdói San Martino del Carso az első világháború idején és ma (Gianfranco Simonit, a Gruppo Speleologico Carsico elnöke, San Martino del Carso, Olaszország) Az előadást magyarra fordítja: Mons. Kovács Gergely, Márton Áron püspök szentté avatásának posztulátora, Róma)

15.40 Márton Áron püspök újabb hiteles tanúi hangfelvételeken és képeken. “A hegy” című DVD utóélete és folytatása (Nagy Zoltán hittanár, Székelyudvarhely)

16.10 Imacsokrok Márton Áron püspöknek – A Gyulafehérvári Érseki Levéltár vándortárlatának megnyitója (Hegedűs Enikő művészettörténész, Csíkszereda)

16.30 Az időszakos kiállítás, illetve a Márton Áron Múzeum meglátogatása

2019. augusztus 25. (vasárnap)

9.00 – 16.00 Szekeres zarándoklat és szentmise a pásztorbükki kápolnánál

A vasárnapi pásztorbükki zarándoklatra a bejelentkezés kötelező, legkésőbb augusztus 20-ig.

Szállás lehetőségekről és már tudnivalókról szívesen tájékoztatjuk:

(+4)751 523114 (Bodó Andrea)mbb

(+4)0741 484 716 (Lázár Csilla)

Támogatók: Bethlen Gábor Alap (Magyarország Kormánya), Csíkszentdomokos Önkormányzata, Hargita Megyei Kulturális Központ (Hargita Megye Tanácsa), Felcsík Kistérségi Társulás

Médiapartnerek: Mária Rádió Erdély, Vasárnap katolikus hetilap, romkat.ro